Ile podawać karmy dla psów

przez | 22 sierpnia, 2017

Ile podawać karmy dla psów

Ile pokarmu podawać

Pokarm gotowy zaopatrzony jest przez producenta w informacje dotyczące stosowanej ilości, własnoręcznie przygotowany natomiast pokarm wymaga dokładnego dawkowania. Ponieważ potrzeby energetyczne każdego psa są inne i zależą m.in. od ilości zapewnionego psu ruchu, zawsze należy kontrolować czy pies nie je za dużo bądź za mało. Pies jest w dobrej kondycji jeśli jego żebra są wyczuwalne przy omacywaniu. Jeśli żebra wystają, co u ras krótkowłosych daje się zobaczyć – pies jest za chudy. W przypadku jeśli końcami palców musimy wyszukiwać żebra, lub nie są one wcale wyczuwalne – pies jest zbyt otyły. Dla psów z nadwagą powinna być zastosowana specjalna dieta zalecona przez lekarza weterynarii.

Pojenie

Pies powinien mieć stale dostęp do świeżej wody. W czasie upałów i przy karmieniu gotowym pokarmem suchym trzeba psu zapewnić więcej wody.

Mleko stanowi tylko pokarm uzupełniający. Mleko lub preparaty mleczne dla szczeniąt musi otrzymywać tylko bardzo młody pies. Niektóre dorosłe psy źle trawią mleko. Wywołuje ono biegunkę, szczególnie, gdy równocześnie karmi się mięsem. Dlatego też mleko można podawać tylko wtedy, kiedy pies je lubi i toleruje.