Choroby przewodu pokarmowego

przez | 17 marca, 2015

PRZEJEDZENIE PSA
Niektóre rasy psów są bardzo żarłoczne, zwłaszcza niektóre psy myśliwskie. Zapobieganie tyciu poprzez staranną kontrolę ilości spożywanego pokarmu jest znacznie łatwiejsze niż wszelkie próby odchudzania.
Przejedzenie u psa. który wykazuje niedowagę. może wynikać ze złego przyswajania pokarmu i w tym wypadku pomocne okaże się zastosowanie odpowiedniej diety.

NIEPOKOJĄCE SYTUACJE Ciągła utrata ciężaru przy normalnym pobieraniu pokarmu, zwłaszcza gdy jest połączona ze zwiększonym pragnieniem, może być objawem cukrzycy.  Jest to zaburzenie przemiany węglowodanów, które wymaga szybkiego leczenia i długotrwałej terapii: codziennie trzeba wstrzykiwać insulinę. Inną ewentualnością przy tych objawach jest wystąpienie nowotworu, co również wymaga badania lekarskiego,
Jeżeli pies zjada padlinę, należy go do tego zdecydowanie zniechęcać, żeby uniknąć infekcji. Ale zjadanie niewielkiej ilości trawy jest u psów normalnym objawem i chociaż właścicieli niekiedy niepokoi to, że pies wymiotuje po jej spożyciu, jest to normalne zachowanie zdrowego psa. Zjadanie ziemi, błota lub dużych ilości trawy jest sygnałem poważnego problemu.