Gdzie można kupić szczenię?

przez | 15 marca, 2015

Gdzie można kupić szczenię?
Najbardziej godnym polecenia miejscem, gdzie możemy kupić zdrowe szczenięta, jest hodowla psów. Hodowcy, którzy poświęcają swemu zajęciu sporą część życia, mogą najlepiej spełnić życzenia potencjalnych nabywców.
Wiele psów z hodowli bierze udział w wystawach. Podstawowym celem wystawiania jest ustalenie, które osobniki najbardziej odpowiadają standardowi rasy. Poważni hodowcy zainteresowani są przede wszystkim uzyskaniem szczeniąt o odpowiednich walorach. Jednocześnie chcą mieć pewność, że szczenięta z ich hodowli trafią w dobre ręce, do domu, gdzie będą kochane i zadbane. Trzeba się więc liczyć z tym, że mogą zapytać o warunki, w ja kich szczenię będzie przebywać. Zanim zdecydujemy się, jaką wybierzemy rasę, może upłynąć wiele czasu. Wyprawa na dużą wystawę psów, gdzie zbierają się wszyscy popularni hodowcy znakomicie ułatwi nam zadanie. Możemy dokładnie porównać cechy poszczególnych ras.
Takie postępowanie jest znacznie lepsze, niż wzięcie psa dlatego, że jest „śliczny”, bez pomyślenia o tym, czy sprawdzi się w naszym domu. Jest to również bardziej zasadne, niż sugerowanie się informacjami z książek charakteryzujących poszczególne rasy, zwłaszcza jeśli są one napisane przez entuzjastów, którzy nie zauważają pewnych niedostatków rasy i koncentrują się głównie na jej zaletach.
Na wystawie można również skontaktować się z hodowcami i umówić na wizytę. Informacje o szczeniętach do sprzedania są zamieszczone w prasie codziennej, internecie i w fachowych czasopismach. Pomocny może być też Związek Kynologiczny.
Także znajomi, którzy mają psa interesującej nas rasy, z przyjemnością powiedzą nam, gdzie kupili swoje szczenię.