Zachowanie czystości

przez | 15 marca, 2015

Zachowanie czystości
Pomimo że w prawie każdej publikacji opisuje się, jak zachować porządek, nie będzie przesadą. Jeśli powtórzymy jeszcze raz, że nieczystości psów me mogą stanowić utrapienia ani niebezpieczeństwa dla ludzi i innych zwierząt.
Kłopotom tego rodzaju nietrudno zapobiec, o ile tylko zwrócimy na to uwagę i przewidzimy sytuacje, które mogą się wydarzyć. Psa można łatwo nauczyć załatwiania się na rozkaz. a gdy raz się tego nauczy, możemy wybierać miejsca, w których będzie się załatwiać. Psy nie powinny załatwiać się na chodnikach, ścieżkach, w przejściach podziemnych i w bramach.
Rozpowszechnione jednorazowe przybory do sprzątania i usuwania psich nieczystości zdecydowanie ułatwiają utrzymanie higieny i nie są bez znaczenia dla estetyki otoczenia.
Zwierzęce odchody sprawiają bardzo nieprzyjemne wrażenie, a dla wielu osób względy estetyczne odgrywają zasadnicza rolę, większą niż ewentualne zagrożenie dla zdrowia. Beztroska właścicieli w tym zakresie powoduje wiele złego i zwraca przeciw nim opinię publiczną o wiele częściej niż jakikolwiek inny problem związany z psami.