Inne możliwości zakupu psa

przez | 15 marca, 2015

Inne możliwości zakupu psa

Psa, który może nas zadowolić i przynieść wiele radości, można też otrzymać z wielu innych źródeł. Jednakże szanse powodzenia są tym mniejsze, im mniej wiemy o szczenięciu, które przyjmiemy do domu. Czasem u sąsiadów lub przyjaciół oszczeni się suka. Poświęcają oni wówczas szczeniętom wiele czasu i pracy, podobnie jak hodowcy, i wzięcie od nich pieska może okazać się do brym rozwiązaniem.
Można też kupić psa w sklepie ze zwierzętami lub w schronisku (wtedy opłata jest symboliczna). Komuś, kto chce mieć psa „ułożonego”. można polecić zakup zwierzęcia, które nie sprostało wszystkim wymogom tresury i nie zostało przyjęte do służby w policji. Jeśli korzystamy z tych źródeł, nie zawsze mamy możność uzyskania informacji o rodzicach tych zwierząt, a to wiąże się z pewnym ryzykiem.
Z jeszcze większym ryzykiem wiąże się przygarnięcie psa-przybłędy. Ale bardzo często w takich sytuacjach psia wdzięczność i oddanie sowicie nam ten odruch serca wynagradzą.
Trzeba się jednak liczyć z tym, że im mniej wiemy o osobie, która psa wychowała, im więcej jest pośredników między nią a nami, tym bardziej potrzebna jest rada doświadczonego lekarza weterynarii.
Miłośnicy zwierząt, wykorzystując środki masowego przekazu, prowadzą akcje, których celem jest ratowanie bezpańskich psów.
Działające w Polsce Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami znalazło troskliwych opiekunów dla wielu bezdomnych i skazanych na poniewierkę czworonogów.