Układanie kota w domu

przez | 28 marca, 2015

Układanie kota w domu

Wdrażanie kotów do korzystania z kuwety odnosi skutek ponieważ koty z natury maja upodobanie do czystości. Toteż po każdym posiłku należy umieszczać kotka w kuwecie, a wkrótce przekonamy się, że wchodzi on tam nawykowo. Jeśli nie zechce korzystać z kuwety, to tylko dlatego, że nie opróżniliśmy jej na czas z odchodów. Taką kuwetę kocię ominie i poszuka sobie innego miejsca. Jeśli coś takiego się przydarzy, nie należy się na kocię gniewać. Trzeba szybko przynieść kuwetę i posadzić na niej kotka, jeśli się go przyłapało w trakcie opróżniania się. Kocięta omijają także kuwety które mają za wysokie krawędzie.

Ciężarne kobiety nie powinny mieć styczności z kocim kałem, ponieważ istnieje, niewielkie na szczęście, ryzyko zarażenia się toksoplazmozą, co może niekiedy spowodować poronienie, jeśli kobieta nigdy przedtem nie zetknęła się z tą chorobą.

Jeszcze większe ryzyko infekcji dla ludzi stanowi surowe mięso i jest to jeden z powodów, dla których należy podawać kotu gotowane pożywienie, aby ograniczyć możliwość rozszerzania się niektórych infekcji