Wakacje z psem

przez | 22 sierpnia, 2017

Wakacje z psemWakacje z psem

Każdego roku, najczęściej w okresie wzmożonych wyjazdów na wakacje wiele psów pozostaje w domu. Trudno zaaprobować, czy wręcz zrozumieć taki sposób postępowania. Dlaczego pies nie może dzielić z nami najpiękniejszego okresu w roku, właśnie wtedy, kiedy możemy żyć bez stresów, goniących nas terminów i możemy mu poświęcić więcej czasu. Weźmy psa ze sobą na wakacje! Właściwie zaplanowany urlop może dostarczyć obu stronom wiele pięknych przeżyć.

Nie jest możliwy wyjazd z psem do Anglii, Irlandii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, gdyż w tych krajach wymagana jest wielomiesięczna kwarantanna.

Jadąc z psem trzeba też zabrać jego dokumenty, gdyż prawie wszystkie kraje wymagają przy wjeździe okazania świadectwa szczepienia przeciw wściekliźnie, a w niektórych krajach wymagane jest również urzędowe świadectwo zdrowia psa wystawione przez urzędowego lekarza. Dowiedzmy się więc przed wyjazdem za granicę od lekarza weterynarii lub we właściwym konsulacie jakie dokumenty będą potrzebne.

W przypadku podróży samolotem musimy wcześniej wyjaśnić, czy pies może przebywać w kabinie pasażerskiej, czy też musi podróżować w pomieszczeniu bagażowym. W tym przypadku, potrzebna mu jest specjalna skrzynka do transportu.

W czasie wakacji w krajach południowych trzeba psu zapewnić również miejsce w cieniu. Po kąpieli w słonej wodzie trzeba go opłukać pod prysznicem lub wodą z węża gumowego.

Obecnie już istnieje wiele hoteli, pensjonatów i miejsc kempingowych, w których psy są mile widziane. W biurach podróży, sklepach dla zwierząt lub w księgarni warto zaopatrzyć się w broszury, czy książki z wykazem miejsc urlopowych, gdzie przyjmowane są chętnie psy; podane są tam też adresy „psich plaż”.

Kiedy pies w czasie wakacji zostaje w domu.

Nie wszystkie kraje czy miejsca podróży nadają się na wspólny urlop z psem. W przypadku czternastodniowych wakacji w Nowym Jorku lepiej jest zostawić psa w domu. Wówczas, jeżeli nikt z rodziny nie pozostaje w domu, trzeba zapewnić sobie pomoc krewnych lub znajomych, którzy w okresie naszej nieobecności zaopiekują się naszym psem. Możemy też zapytać hodowcę, od którego nabyliśmy psa, czy zgodzi się przyjąć psa na okres naszej nieobecności. Istnieją też pensjonaty, hotele dla psów, ale trzeba się im najpierw dobrze przyjrzeć i dopiero wtedy zamówić miejsce. Pomocne w wyszukaniu pensjonatu dla psa może być Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.