Kot nagle zaczyna pić dużo wody: Możliwe objawy

przez | 4 lutego, 2015

kot duzo pijeKot nagle pije dużo wody: Co mu jest?

Jeśli twój kot nagle pije dużo więcej niż zwykle,mogą być różne tego przyczyny. Czy bezpieczne, czy nie powinien zadecydować weterynarz – oto kilka możliwych przyczyn, które mogłyby uwzględnić zwiększone pragnienie twojego kotka.

Czasami kot pije więcej niż zwykle, jego ogólny stan powinien zadecydować, jak szybko odwiedzić z nim lekarza weterynarii. Jeśli zauważysz zmianę w zachowaniu, zaburzenia funkcjonowania – nie powinieneś opóźniać wizyty u weterynarza, ponieważ może okazać się, że Twój przyjaciel kot jest chory. Jeśli jest wszystko w porządku, bawi się, je i ma piękną, zdrową skórę, możliwe, że powodem jest tylko zwiększone pragnienie.

Jeśli kot dużo pije: Możliwe przyczyny

Jeśli nas futrzak nagle pije dużo więcej niż zwykle, a na zewnątrz jest bardzo gorąco, może się okazać, że ciepło jest odpowiedzialne za jego pragnienie. Podobnie jak u ludzi, także kot w wysokich temperaturach, potrzebuje więcej płynu i powinien mieć dostęp do dużej ilości wody. Jeśli kot zjada dużo suchej karmy – może również więcej pić niż podczas spożywania mokrego pokarmu . Jeśli twój kot przebywa na zewnątrz, przyczyną pragnienia może być to, że udało mu się uzyskać dodatkową dawkę suchej karmy u sąsiadów, lub podkrada coś słonego.

Pragnienie jako objaw choroby

Jeśli kot nagle pije dużo wody, może też być objaw choroby, dlatego nie należy czekać zbyt długo, aby odwiedzić lekarza weterynarii. Kot może mieć różne objawy, które mogą się różnić w zależności od choroby.

Zmęczenie, agresja, ospałość, brzydka sierść powinny zwrócić Państwa uwagę i być omówione z weterynarzem. Pozwoli to ustalić, czy duże pragnienie kota może być jednym z objawów chorób, takich jak cukrzyca insulinozależna lub niewydolność nerek. Również w przypadku zatrucia może tak być, że kot nagle pije dużo wody.