Przyjazne dalmatyńczyki

przez | 21 sierpnia, 2019

Przyjazne dalmatyńczyki

Prawdopodobnie wszyscy doskonale znają i pamiętają film o stu-jeden dalmatyńczykach. Disney’owska kreskówka z lat 90. zaczarowała przecież wszystkie pokolenia – od seniorów po najmłodszych. Produkcja opowiadająca o stu-jeden szczeniakach pobiła swego czasu rekordy oglądalności i zapoczątkowała nową erę w familijnej kinematografii.

Ale czy ktoś z Was kiedykolwiek zastanawiał się, ile prawdy niesie z sobą zwykła kreskówka? Jak trafnie opisuje ona cechy gatunkowe i charakterologiczne popularnych, łaciatych psów? Udowodnimy Wam na tej stronie, iż te przyjazne czworonogi to autentycznie najlepsi przyjaciele człowieka, mogący wprowadzić w życie każdego wiele radości związanej z dbałością o ukochanego pupila.

Psy gończe to przecież idealni kompani całej, nawet bardzo licznej rodziny. Poprzez swój charakter świetnie sprawdzają się jako opiekunowie, swego rodzaju psie “anioły stróże” najmłodszych pociech oraz wierni przyjaciele dorosłych. Odpowiednia tresura dalmatyńczyka gwarantuje posiadaczowi czerpanie niezwykłej radości z przebywania ze swoim czworonogiem oraz gwarantuje posłuszeństwo pupila w każdej sytuacji. Dlatego też ta rasa zdaje się być niezwykle słusznym wyborem, jeśli idzie o dobór charakteru psa do oczekiwań aktywnych właścicieli, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, na łonie przyrody, bez obaw, że ich zwierzak okaże się agresywnym, a decyzja o jego wyborze doprowadzi do niechcianego dysonansu.

Należy w tym miejscu podkreślić, że wielkość i duża ruchliwość dalmatyńczyków wymaga jednak od właścicieli wielkiej odpowiedzialności, ponieważ są to jedne z tych psów, którym należy zapewnić sporo przestrzeni do swobodnego biegania, dlatego też nie sprawdzą się one w małych pomieszczeniach czy blokach. Najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy dalmatyńczyków jest sporych rozmiarów ogród lub wręcz zamieszkanie na wsi, czyli tam, gdzie psy te mogą bez problemu udoskonalać swoje gończe i myśliwskie predyspozycje.

Po kolei wprowadzimy Was w rodowód i pochodzenie rasy dalmatyńskiej, szczegółowo opiszemy wygląd i zachowanie tychże psów oraz udzielimy wskazówek co do ich hodowli i pielęgnacji. Dokładnie przyjrzymy się rasie psów, uważanych za jedne z najinteligentniejszych po to, byście nie mieli żadnych wątpliwości co do słuszności decyzji o ich posiadaniu. Właścicielom tej, jak i każdej innej rasy, przedstawimy także pokrótce najważniejsze akcesoria, w jakie powinniście wyposażyć swojego psa, by jeszcze lepiej i efektywniej zadbać o jego zdrowie, urodę i samopoczucie.