Hodowla psów beagle

przez | 21 sierpnia, 2019

Hodowla psów beagle

Hodowla psów beagle nie należy do najłatwiejszych, w związku z czym zanim przygarniamy pupila tej rasy do domu, musimy się zapoznać z podstawowymi informacjami na jego temat. Przede wszystkim, psy beagle zaliczane są do rasy psów gończych i już od XIV wieku były wykorzystywane podczas polowań na zające i lisy.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o pięknym wyglądzie tych psów. Otóż, wyróżniają się one głową średniej wielkości, pozbawioną zmarszczek czy fałdek. Poza tym, posiadają lekko wklęśniętą czaszkę, na której widoczny jest guzek polityczny. Ponadto, cechują się długimi uszami, lekko zaokrąglonych na końcach, które zwisają do policzków. Ich znakiem rozpoznawczym są brązowe lub orzechowe, przyjaźnie patrzące oczy oraz czarny nosek, który w przypadku psów o jasnym umaszczeniu może być jaśniejszy. Oprócz tego, psy rasy beagle mają krótką, przylegającą sierść.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć to, że psy beagle uwielbiają być w ruchu, w związku z czym kiedy decydujemy się na ich hodowlę, musimy pamiętać o tym, by zapewnić im aktywny wypoczynek. W tym celu bardzo przydatne jest duże podwórko, na którym nasz pupil może biegać do woli. Ponadto, jak najbardziej wskazane są wspólne wycieczki do lasu czy nad jezioro, gdzie pies będzie mógł popływać i dać upust swojej energii. A, co ciekawe pies rasy beagle to idealny towarzysz podczas wędrówek górskich, gdyż jest niesamowicie wytrzymały i pokonywanie szlaków górskich, nawet bardzo trudnych, nie stanowi dla niego najmniejszego problemu.

Na uwagę zasługuje fakt, że beagle to psy bardzo szybko przystosowujące się do nowych warunków życia. Warto zaznaczyć, iż są niesamowicie wierne, rodzinne i nie znoszą, kiedy ich domownicy zbyt długo przebywają poza domem. Uwielbiają zabawy, w szczególności z maluchami, dla których stanowią wspaniałe towarzystwo. Jednakże mowa tu o starszych dzieciach, które rozumieją już, że nie można dokuczać zwierzętom, np. ciągnąć ich za ogon, ponieważ sprawia im to ból. W związku z tym, iż mają one tendencję do włóczęgostwa, ważne znaczenie odgrywa ich tresura, która powinna być prowadzona od szczeniaka. Oczywiście, aby przyniosła pożądane efekty, musimy być konsekwentnymi trenerami i za prawidłowo wykonane polecenia, zawsze nagradzać naszego pupila.

Należy podkreślić to, że jeżeli szukamy psa stróżującego, który pilnowałby naszego dobytku, to beagle się do tego nie naddają. Jednakże są bardzo uczuciowe, przywiązane do swojej rodziny, wierne i zawsze skore do zabawy, dlatego warto je hodować, tym bardziej iż są rewelacyjnymi kompanami i dla dorosłych, i dla dzieci.