Pensjonaty dla kotów

przez | 28 marca, 2015

Pensjonaty dla kotów

Innym sposobem zapewnienia kotu opieki na czas naszego wyjazdu jest zorganizowanie mu pobytu w pensjonacie. Takie zakłady już istnieją lub powstają, toteż można poprosić znajomych lub lekarza weterynarii o bliższe informacje i adres. Warto jest wybrać się tam wcześniej, by obejrzeć wyposażenie i nawiązać kontakt z obsługą, zanim zdecydujemy się umieścić tam kota. Ważne, by w pensjonacie było czysto i aby wszystkich kotów nie trzymano razem w jednym pomieszczeniu.

Jeśli pobył kota w pensjonacie wypadnie zimą, należy sprawdzić stan ogrzewania, a także rodzaj legowiska, zwłaszcza jeśli oddajemy do pensjonatu słabo owłosionego koła, na przykład reksa. Rozmowa z obsługą powinna zorientować nas co do jakości opieki w danym pensjonacie.

Przed zarezerwowaniem miejsca dla naszego pupila trzeba się upewnić, jakie są warunki przyjęcia kota pod opiekę. Koty bywają bardzo kapryśne, jeśli chodzi o jedzenie, szczególnie w obcym dla nich otoczeniu, i mogą przestać przyjmować pokarm. Niewykluczone, że osoba prowadząca pensjonat poprosi nas o dostarczenie pokarmu który kot jadał w domu, i do jakiego jest przyzwyczajony. Ulubione posłanie, na przykład kawałek koca, może też kotu pomóc w oswajaniu się z nowym otoczeniem podczas naszej nie obecności.

Zazwyczaj pensjonaty dla kotów wymagają świadectwa szczepienia kota i sprawdzają, czy nie jest przeterminowane. Możemy wówczas przedstawić kartę szczepień, a jeśli nam ona zginęła, zaświadczenie od naszego lekarza weterynarii.

Jeśli kot nasz ma jakieś szczególne kłopoty ze zdrowiem, należy z góry uprzedzić o tym prowadzącego pensjonat. Pensjonat może nie dysponować dodatkowym personelem dla zapewnienia choremu kotu indywidualnej opieki. Istnieje możliwość, że w takim wypadku opieki nad naszym kotem zechce się podjąć klinika weterynaryjna. W każdym razie pamiętajmy, żeby zostawić w pensjonacie nazwisko, adres i telefon swego lekarz weterynarii. W niektórych pensjonatach zapewne trudno będzie o wolne miejsce w szczycie sezonu urlopowego. Trzeba więc dokonać rezerwacji, gdy tylko ustalimy termin swego urlopu.