Spaniele do adopcji

przez | 21 sierpnia, 2019

Spaniele do adopcji

Jeśli szukasz pięknego psa, który będzie stanowił dla Ciebie wspaniałe towarzystwo, powinieneś postawić na spaniela. Otóż, tej rasy psy są bardzo uczuciowe, szybko się uczą, cechują się wesołym usposobieniem i są niesamowicie towarzyskie. Owszem, kosztują one niemało, ale zawsze istnieje jeszcze możliwość adopcji ślicznego spaniela, gdyż w wielu schroniskach czekają na nas zwierzaki, spragnione miłości i ciepłego domu. Poza tym, wiele osób ogłasza w sieci chęć oddania pieska w dobre w ręce, w szczególności kiedy musi opuścić miejsce zamieszkania, np. z przyczyn zarobkowych.

Warto podkreślić to, że z hodowlą spanieli nie będziemy mieli najmniejszego kłopotu, gdyż są to bardzo pojętne i wdzięczne zwierzaki. Oczywiście, doskonale sprawdzają podczas polowań. Otóż, ze względu na to, iż umieją oszczekiwać zwierzynę, świetnie naddają się do roli płochaczy, a także doskonale aportują drobną zwierzynę, zarówno na lądzie jak i w wodzie. Ponadto, umieją tropić ustrzeloną grubą zwierzynę, w związku z czym nie bez przyczyny należą do jednych z najbardziej znanych psów myśliwskich. A, co ciekawe kiedy spaniel zwietrzy zwierzynę, to zaczyna radośnie wymachiwać ogonem i na pewno nie pozwoli na to, by mu się wymknęła.

Należy podkreślić, że w ostatnim czasie ze względu na swój łagodny charakter wiele spanieli hodowanych jest jako psy pokojowe. Ale musimy mieć na uwadze to, że gdy zwierzaki będą tylko przetrzymywane w domu, na pewno zatracą swe wrodzone zdolności myśliwskie. Oprócz tego, spaniele są bardzo ciekawskimi zwierzakami, uwielbiają zabawę, w szczególności na świeżym powietrzu, a kiedy są czymś przejęte, spontanicznie merdają nie tylko ogonem, ale i całym ciałem. Z pewnością, z wielkim przejęciem pilnują całego dobytku właściciela, którego zawsze alarmują głośnym szczekaniem, kiedy ktoś obcy wtargnie na jego posesję.

Na uwagę zasługuje fakt, że do najbardziej znanych należą angielskie spaniele, które są krewnymi płochaczy. Przede wszystkim, zainteresowane są każdym tropem, chętnie polują na myszy i bezwzględnie naddają się na towarzysza zabaw dla najmłodszych. W mniejszym stopniu popularne są spaniele japońskie, które zalicza się do psów ozdobnych z Dalekiego Wschodu, przebywających głównie na dworach chińskim i japońskim. W ostatnim czasie niezwykle modne są też miniaturowe spaniele, które są ulubieńcami kobiet. Warto podkreślić, że są to inteligentne i zabawne zwierzaki, które najczęściej pełnią funkcję piesków domowych.

Jak widać, spaniele to niezwykłe pieski, które wykorzystywane są nie tylko podczas polowań, ponieważ stanowią również wspaniałe towarzystwo i dla dorosłych, i dla dzieci. A, co najważniejsze nie będziemy mieli żadnych problemów z ich tresurą, gdyż są łagodne, ustępliwe w stosunku do właściciela i szybko się uczą