Miesięczne archiwum: Sierpień 2017

Mowa ciała psa

przez | 23 sierpnia, 2017

Mowa ciała psa W jeszcze większym stopniu niż przez wydawanie głosu pies porozumiewa się z otoczeniem mimiką, postawą ciała, ustawieniem ogona, sposobem, w jaki jeży sierść i jeszcze wieloma innymi sposobami. Wiele gestów należących do mowy psiej, za pomocą których pies porozumiewa się ze „swoimi ludźmi”, ma swoje źródło w dialogach szczenięcia ze swoją matką.… Czytaj dalej »

Mowa psa

przez | 23 sierpnia, 2017

Mowa psa Pies porozumiewa się z ludźmi i z innymi psami w dwojaki sposób: głosem i mową ciała. Wydawanie głosu Psy wyją rzadziej niż wilki, za to więcej szczekają. Jest to wynikiem udomowienia. Pies został wychowany na stróża i obrońcę i szczekając ostrzega przed niebezpieczeństwem. Istnieją psy bardzo szczekliwe, ale zdarzają się też i mniej… Czytaj dalej »

Słuch i wzrok psa

przez | 23 sierpnia, 2017

Zdolność słyszenia Psy rejestrują wysokie tony dużo lepiej niż ludzie. Ludzie odbierają najlepiej drgania akustyczne o częstotliwości 20-30 kHz. Psy natomiast do 40, a nawet 100 kHz. Dlatego też pies reaguje na gwizdek ultradźwiękowy niesłyszalny dla ucha ludzkiego, może też rejestrować bardzo wysokie tony wydawane przez myszy i inne drobne zwierzęta, na które polują wilki.… Czytaj dalej »

Węch u psa

przez | 23 sierpnia, 2017

Pies i jego zmysły Pies jest nieocenionym pomocnikiem człowieka jako stróż, łowca czy tropiciel, między innymi dlatego, że niektóre jego zmysły są lepiej rozwinięte niż u ludzi. W świecie zapachów Dla ludzi najważniejszy jest wzrok, psy natomiast należą do zwierząt odbierających najistotniejsze informacje nosem. Węch ułatwia psu orientację w terenie, rozpoznawanie ludzi i innych zwierząt,… Czytaj dalej »

Kastracja psa

przez | 23 sierpnia, 2017

Kastracja (trzebienie) jest lepszym rozwiązaniem. Zabieg ten polega na usunięciu jajników. Ten nie dopuszczający do ciąży zabieg chirurgiczny nie zagraża zdrowiu suki, a nawet zapobiega związanym z wiekiem schorzeniom macicy. Suka żyje bez stresów, musi jednak dostawać mniej pożywienia, bo ma skłonność do tycia. Kastracja samców Wielu właścicieli psów, a nawet lekarzy weterynarii, ma niechętny… Czytaj dalej »

Ruja u suki

przez | 23 sierpnia, 2017

Życie miłosne psa – Jest to rzecz, z jaką musimy się pogodzić, niezależnie od tego czy mamy psa rasowego, czy też mieszańca. Co powinniśmy wiedzieć o suce w okresie rui Suka jest na ogól gotowa na przyjęcie samca dwa razy w roku, najczęściej wiosną i późnym latem lub jesienią. U niektórych suk jednak cieczka występuje… Czytaj dalej »

Powstanie różnych ras psów

przez | 23 sierpnia, 2017

Od wilka do psa domowego Pies domowy (Canis familiaris) należy do dużej rodziny psowatych (Canidae), do której zalicza się też wilki, szakale, kojoty i lisy. Dawniej uważano, że w powstaniu psa brało udział więcej gatunków tej rodziny. Obecnie wychodzi się z założenia, że jedynym przodkiem psa jest wilk. Wiadomo, że przyjaźń człowieka z psem datuje… Czytaj dalej »

Zaburzenia w stanie zdrowia psa – interwencja weterynarza

przez | 23 sierpnia, 2017

Zaburzenia w stanie zdrowia psa Oznaki rzucające się w oczy Możliwe przyczyny, z którymi możemy poradzić sobie sami Nie pije wystarczająca ilość wody w pokarmie Dużo pije przegrzanie po szaleństwach, zjadł dużo suchego pokarmu lub zbyt słonego Biegunka wypił za dużo mleka, zbyt zimny pokarm, zjedzenie śniegu, nagła zmiana pożywienia, stres Wymioty po zjedzeniu trawy,… Czytaj dalej »