Miesięczne archiwum: Sierpień 2019

Pies w samochodzie

przez | 21 sierpnia, 2019

Pies w samochodzie Psy, tak świetnie czujące się w otwartej przestrzeni nie zawsze dobrze znoszą jazdę samochodem. Czasem jednak dłuższe czy krótsze przejażdżki są konieczne. Dobry opiekun powinien zadbać o samopoczucie psa podczas jazdy, ale także o jego bezpieczeństwo. O ile przepisy prawne ściśle określają, co powinien, a czego absolutnie nie może pasażer w samochodzie… Czytaj dalej »

Wspaniałe golden retriever i labrador retriever

przez | 21 sierpnia, 2019

Wspaniałe golden retriever i labrador retriever Golden retriever to pies zaliczany do grupy psów aportujących, wodnych oraz płochaczy. Trzeba zaznaczyć to, że niegdyś były wykorzystywane wyłącznie do polowania, a obecnie są bardzo popularnymi psami rodzinnymi. Na uwagę zasługuje fakt, iż ta rasa goldenów została wyhodowana w Wielkiej Brytanii w XIX wieku, a następnie skrzyżowana z… Czytaj dalej »

Wystawy psów myśliwskich

przez | 21 sierpnia, 2019

Wystawy psów myśliwskich Wystawy psów myśliwskich od lat cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście, mogą wziąć w nich udział wyłącznie psy z rodowodem, których właściciele zapisani są do Związku Kynologicznego i opłacają stosowne składki. Ponadto, na miejscu uzyskamy informacje na temat organizowanych wystaw, kategorii w których mogą startować psy i wykaz ocen, jakie może otrzymać nasz… Czytaj dalej »

Spaniele do adopcji

przez | 21 sierpnia, 2019

Spaniele do adopcji Jeśli szukasz pięknego psa, który będzie stanowił dla Ciebie wspaniałe towarzystwo, powinieneś postawić na spaniela. Otóż, tej rasy psy są bardzo uczuciowe, szybko się uczą, cechują się wesołym usposobieniem i są niesamowicie towarzyskie. Owszem, kosztują one niemało, ale zawsze istnieje jeszcze możliwość adopcji ślicznego spaniela, gdyż w wielu schroniskach czekają na nas… Czytaj dalej »

Ceny i rodzaje terierów

przez | 21 sierpnia, 2019

Ceny i rodzaje terierów Piękne teriery to wspaniałe psy myśliwskie, które swą nazwę zawdzięczają Rzymianom. Otóż, podczas pierwszej inwazji na Wyspy Brytyjskie nazwali je terrati od łacińskiego słowa ‘terra’ ziemia, dlatego że te psy używane były do polowania na zwierzęta kryjące się w norach, jak np. borsuki, lisy czy króliki. Na uwagę zasługuje fakt, iż… Czytaj dalej »

Jamniki krótko, szorstko i długowłose

przez | 21 sierpnia, 2019

Jamniki krótko, szorstko i długowłose Jamniki to psy myśliwskie, które posiadają radosne usposobienie, są niesamowicie żywiołowe i uwielbiają gonić ptaki oraz małe zwierzątka. Ponadto, są dosyć uparte, w związku z czym musimy poddać je tresurze, by nie sprawiały nam żadnych problemów. Trzeba również zaznaczyć to, że ze względu na długość sierści wyróżniamy trzy rodzaje jamników.… Czytaj dalej »

Hodowla psów beagle

przez | 21 sierpnia, 2019

Hodowla psów beagle Hodowla psów beagle nie należy do najłatwiejszych, w związku z czym zanim przygarniamy pupila tej rasy do domu, musimy się zapoznać z podstawowymi informacjami na jego temat. Przede wszystkim, psy beagle zaliczane są do rasy psów gończych i już od XIV wieku były wykorzystywane podczas polowań na zające i lisy. W pierwszej… Czytaj dalej »

Dzikarze, gończe, płochacze do polowania i naganiania zwierzyny

przez | 21 sierpnia, 2019

Dzikarze, gończe, płochacze do polowania i naganiania zwierzyny Dzikarze to psy, które wyszukują w miocie dziki, oszczekują je i naganiają myśliwym. Nie każdy wie o tym, iż to zadanie doskonale spełniają jamniki i teriery, które są waleczne i nigdy nie rezygnują z wytropionej zwierzyny. Poza tym, cechują się też łagodnością i potulnością, kiedy poddane są… Czytaj dalej »