Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Zachowanie psa w nowym domu po adopcji

przez | 27 kwietnia, 2017

Zachowanie psa w nowym domu po adopcji. Gdy weźmiemy psa ze schroniska, zwykle jesteśmy bardzo podekscytowani tym faktem – chcielibyśmy zrobić wszystko naraz: przytulić psa, bawić się z nim, przebywać z nim jak najdłużej. Tymczasem dla psa jest to również czas pełen emocji – niekoniecznie od razu pozytywnych. Powinniśmy wziąć to pod uwagę i wcześniej… Czytaj dalej »

Żywienie psa przez pierwsze dni po adopcji

przez | 27 kwietnia, 2017

Żywienie psa przez pierwsze dni po adopcji Pierwsze dni w nowym domu są ekscytujące i stresujące nie tylko dla właściciela, ale również głównie dla psa. Z tego też powodu warto zadbać, aby minęły one możliwie spokojnie i nie były związane z chorobą naszego nowego podopiecznego. Aby uniknąć chorób, szczególnie ze strony układu pokarmowego i trawiennego,… Czytaj dalej »

Sucha karma dla psa

przez | 27 kwietnia, 2017

Sucha karma dla psa. W dzisiejszych czasach rynek żywności dla psów jest przepełniony produktami gotowymi, właściwie zbilansowanymi do żywienia psów różnych ras, wielkości oraz w różnym wieku. Jednocześnie, znaleźć można również bardzo wiele produktów o niewłaściwym składzie czy o cenie przewyższającej znacznie jakość. Sztuką jest dobrać odpowiednie pożywienie dla każdego psa. Przede wszystkim, to, co… Czytaj dalej »

Żywienie szczeniąt

przez | 27 kwietnia, 2017

Żywienie szczeniąt. Żywienie szczeniąt jest tematem rozległym, a zarazem bardzo istotnym. W schronisku nieraz przebywają szczenięta bez matek w wieku, w którym nie powinny jeszcze być od nich odłączane. Jest to efekt szkodliwych działań człowieka, takich jak porzucenia suk w ciąży, braku kastracji i sterylizacji i niedopilnowania psów w okresie cieczek. Zabierając szczeniaka ze schroniska… Czytaj dalej »

Nauka psa zachowania czystości

przez | 27 kwietnia, 2017

Nauka psa zachowania czystości. Gdy bierzemy pod swój dach psa, jedną z podstawowych rzeczy, na której nam zależy jest to, aby potrafił zachowywać czystość w domu i załatwiał się wyłącznie na dworze. W przypadku psów dorosłych zwykle taka nauka nie jest potrzebna albo zajmuje bardzo niewiele czasu – inaczej jest w przypadku szczeniąt. Oto kilka… Czytaj dalej »

Jakiego psa wybrać – adoptować?

przez | 27 kwietnia, 2017

Jakiego psa wybrać – adoptować? Wiele osób nie jest w stanie podjąć decyzji co do tego, jakiego psa chce adoptować ze schroniska. Aby to stwierdzić, należy zadać sobie pytanie – czego od naszego przyszłego psa oczekujemy? Dzięki odpowiedzi będziemy w stanie nakreślić sobie rysy charakteru przyszłego czworonoga, które znacznie pomogą nam w adopcji. Domowy czy… Czytaj dalej »

Zasady Adopcji Psa

przez | 27 kwietnia, 2017

Zasady Adopcji Psa. Chcesz mieć przyjaciela na lata? Przyjdź do schroniska i adoptuj! Psy można adoptować przez 7 dni w tygodniu w godzinach otwarcia schroniska. Sama adopcja przebiega w kilku krokach. Do schroniska przyjeżdżamy wiedząc już, jakiego psa szukamy, jeśli chodzi o jego charakter – wystarczy powiedzieć to pracownikowi, aby pokazał nam, które psy spełniają… Czytaj dalej »

Jak przygotować się do adopcji psa?

przez | 27 kwietnia, 2017

Jak przygotować się do adopcji psa? Adopcja psa jest decyzją bardzo poważną, często na wiele lat. Z tego też powodu należy ją odpowiednio przemyśleć, a także przygotować się do niej we właściwy sposób. Oto kilka rad, jak dobrze przygotować się do adopcji psa ze schroniska. W schronisku przebywają zwykle psy najróżniejsze – zarówno szczenięta, jak… Czytaj dalej »